Law Division

Law Division Staff

 E-Mail Address:law.info@unep.org

 

Surname

First Name

Title

Location

Ms.

Abuto

Catherine

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Abwoga

Judith

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Adonsou

 Emmanuel

Programme Management Officer

Nairobi

Mr.

Ahmed 

 Yassin

Senior Programme Management Officer

Nairobi

Ms.

Bagui

Florence

Administrative Assistant

Nairobi

Ms.

Bankobeza

Sylvia

Legal Officer

Nairobi

Ms.

Bhambra

Sandeep

Funds Management Officer

Nairobi

Ms.

Brannigan 

Niamh

Information Management Officer

Nairobi

Ms.

Brennan

Nicola

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Brusco

Andrea

Regional Coordinator
(ROLAC)

Panama

Ms.

Chana

Sheena

Special Assistant

Nairobi

Ms.

Chege

Jennifer

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

De Prado

Katia

Information Assistant

Geneva

Ms.

Duer

Eva

Legal Officer

Geneva

Mr.

Gathuku

John

Team Assistant

Nairobi

Ms.

Guisse

Haddy

Programme Officer

Nairobi

Mr.

Gustav

Boethius

Junior Programme Officer

Nairobi

Mr.

Hlavacek

Jiri

Senior Programme Management Officer

Nairobi

Mr.

Kabiru

Kelly

Assoc. Programme Officer

Geneva

Ms.

Kamau

Iddah

Information Systems Assistant

Nairobi

Mr.

Kane

Mamadou

Programme Officer

Nairobi

Ms.

Kariuki

Angela

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Kariuki

Joyce

Team Assistant

Nairobi

Ms.

Karuiru

Catherine

Budget & Finance Assistant

Nairobi

Mr.

Keenan

Mark

Associate Programme Management Officer

Nairobi

Ms.

Kibe

Njoki

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Kreilhuber

Arnold

Senior Programme Management Officer

Nairobi

Ms.

Lopez

Ileana

Programme Officer

Nairobi

Mr.

Maina

Paxon

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Manguiat

Maria

Senior Programme Management Officer

Nairobi

Ms.

Matu 

Barbara

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Maungu

Emma

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Meso

 Allan

Programme Officer

Nairobi

Mr.

Mobegi

Tomkeen

United Nations Volunteer

Nairobi 

Ms.

Mrema

Elizabeth

Divisional Director

Nairobi

Ms.

Muchiri

Sarah

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Mwakio

Lucy

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Mwasya

Rosemary

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Mwaura

Evelyne

Administrative Assistant

Nairobi

Ms.

Mwaura

Susan

Finance and Budget Assistant

Nairobi

Ms.

Mwea

Joyce

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Ning

Liu

Programme Officer


Bangkok

Mr.

Obrecht

Andreas

Programme Management  Officer

Nairobi

Ms.

Obuya

Dorothy

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Ocholla

David

Team Assistant

Nairobi

Ms.

Ognibene

Lara

Programme Officer

Nairobi

Ms.

Ogot

Rose

Programme Assistant


Nairobi

Ms.

Oketch

Masline

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Okonji

James

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Oloo

Rose

Programme Assistant

Nairobi

Ms.

Olum

Annabelle

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Ondhowe

Robert

Programme Officer

Nairobi

Ms.

Panesar

Harpreet

Programme Assistant

Nairobi

Mr.

Raine

Andrew David

Regional Coordinator (ROAP)

Bangkok

Mr.

Rilla 

Francisco

Programme Office

Nairobi

Ms.

Rojananuangnitv

Saranya

Programme Assistant

Bangkok

Ms.

Ruis

Barbara

Regional Coordinator 
(ROE)

Geneva

Ms.

Sanchez

Susana

Teams Assistant(ROLAC)

Panama City

Ms.

Sung

Hyun

Programme Management Officer

Nairobi

Mr.

Tarek 

Ihab

Regional Coordinator

Manama

Ms.

Varma

Anjana

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Vignol

Raphaelle

Associate Administrative Officer

Nairobi

Mr.

Wabunoha

Robert

Regional Coordinator (ROA)

Nairobi

Ms.

Wekesa

Susan

United Nations Volunteer

Nairobi

Ms.

Yang

Wanhua

Legal Officer 

Nairobi

Ms.

Yashiro 

Makiko

Regional Coordinator (ROAP)

Bangkok

Ms.

Zucca

Cristina

Programme Officer

Nairobi